Hugh - stracił głos i... nadal śpiewa

Hugh - to jeden z najpopularniejszych artystów kręgu CCM amerykańskiej i kanadyjskiej sceny muzycznej. Wokalista, gitarzysta i kompozytor znany jest jako wykonawca o mocnym, charyzmatycznym głosie. Jego koncerty to wspaniały spektakl połączony z radosnym uwielbieniem. Przejmujące świadectwo artysty trafia szczególnie do ludzi młodych. Jego życie to gotowy scenariusz na film. Urodzony w Ottawie, jako nastolatek zaczyna odnosić sukcesy na Broadwayu, gdzie otrzymuje główne role w musicalach. Okrzyknięty cudownym dzieckiem zaczyna podbijać Nowy Jork, a wkrótce całe Stany Zjednoczone. W wieku 24 lat wpada w pułapkę uzależnień, która trapi wielu artystów na całym świecie. Nagle pewnego dnia traci głos. Przez 3 lata nie może praktycznie mówić. Porzuca Nowy Jork oraz muzykę i wraca do rodzinnej Kanady. W 1988 roku zawierza swoje życie Jezusowi. Przez 10 lat nie gra na instrumencie, nie śpiewa, aż w kwietniu 1998 roku, podczas rekolekcji, czuje wezwanie, żeby na nowo zacząć grać na gitarze i pisać piosenki. Przyrzeka Bogu śpiewać tylko dla Niego. Splot różnych okoliczności doprowadza do nagrania płyty zatytułowanej "New Life" - Nowe Życie. Od tego momentu odzyskuje w pełni głos.

Od tamtego czasu ze wszystkich sił głosi Słowo Boże swoim śpiewem w wielu zakątkach świata - wyspie Guam sąsiadującej z Japonią, Gwatemali, Kanadzie, USA i Europie. W 2002 roku został poproszony o występ i głoszenie Dobrej Nowiny dla setek tysięcy młodych ludzi przybyłych do Toronto na Światowe Dni Młodzieży. Był gwiazdą Światowych Dni Młodzieży również w Ottawie, gdzie prowadził uwielbieniowy koncert dla 10 tys. ludzi z całego świata.

Wierzy, że Bóg chce poruszać serca ludzi i że można to robić poprzez śpiew i muzykę.

Posłuchaj Hugha (mp3)

Na przełomie sierpnie i września 2005 roku Hugh odwiedzi Polskę!

Po raz pierwszy będzie można na żywo usłyszeć go i zobaczyć. Artysta będzie gościem specjalnym zespołu New Day, który będzie mu towarzyszył podczas koncertów w Kolonii w ramach tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. W Kolonii artysta wystąpi na zakończenie Festiwalu Młodych 17 i 18 sierpnia br.

Dzięki przyjaźni z polskimi muzykami Hugha zafascynowała Polska i zgodził się zagrać w Polsce jeszcze kilka koncertów między 21 sierpnia a 6 września br.

BONI.ART.PRODUCTION, organizator jego przyjazdu do Polski, zaprasza organizatorów koncertów i festiwali do współpracy. Hugh wystąpi w Polsce z towarzyszeniem Violi Brzezińskiej i zespołu New Day tylko na kilku specjalnych koncertach.

Kontakt z Organizatorem:

BONI.ART.PRODUCTION

Rafał Boniśniak

tel./fax 067 213 38 78

kom. 605 836 704

e-mail: bap@kdm.pl